Na výprave za medvedím cesnakom

Modra príroda | sweetlifeofmimi.sk

Začala už sezóna medvedieho cesnaku? A ako dopadla reštaurácia Bowling po mojej návšteve?

Počet slov: 644 Dĺžka čítania: 3 min

Priznanie

Musím sa Vám k niečomu priznať. Ešte nikdy som nejedla čerstvý medvedí cesnak. Vždy som jeho sezónu prepásla, možno by som ho ani nerozpoznala niekde na lúke. Ale to snáď nie, som predsa dievča z dediny, haha.

Moja šanca?

V piatok mi na instagrame vyskočila fotka, na ktorej niekto v ruke držal malý zväzok medvedieho cesnaku. Myslela som si, že je to fotka z minulého roka, tak som začala gúgliť. Sezóna medvedieho cesnaku sa začína v niektorých oblastiach už na konci februára. Náhle sa vo mne zapálila iskierka nádeje, že práve toto bude môj rok. Nahodili sme športové úbory, zbalili sme do batôžka všetky švestky, prehodili paličky cez rameno a vydali sme sa na výpravu za medvedím cesnakom. S mojou výškou to nemalo ďaleko ani od Tolkienových výprav...

Aspoň sme sa prešli...

Vedeli ste, že na internete nájdete aj mapu výskytu medvedieho cesnaku? V Malých Karpatoch je týchto miest požehnane, my sme sa vybrali do blízkeho okolia Modry. Keď sme zaparkovali, poobzerala som sa, príroda okolo však stále vyzerala, že spí zimným spánkom. Prešli sme po malom drevenom moste cez hučiaci potok a potom hore po malom kopčeku. Po stranách som videla vykukujúcu zeleň, ale bola to iba obyčajná tráva.

Modra Harmónia potok | sweetlifeofmimi.sk Modra potok v prírode | sweetlifeofmimi.sk

Prechádzka v lese | sweetlifeofmimi.sk

Popadaných listov bolo všade toľko, že som sa zabárala do polovice lýtok. Poviem Vám, s takými maličkými nožičkami to je radosť žiť! Stále som dúfala, že cesnak nájdeme a ja budem môcť vymyslieť nejaký nový recept. Všetko ma však utvrdzovalo, že je ešte príliš skoro. Nikde nič, ani cesnaky, ani medvede. Výprava nebola veľmi úspešná. Ale 12 000 krokov je stále lepšie ako nič.

Zámčisko

Pôvodný plán na sobotu bolo Zámčisko. Je to archeologická lokalita, v minulosti to bolo hradisko, pričom Zámčisko bolo významné už za čias Veľkej Moravy. Keďže sme medvedí cesnak nenašli, išli sme sa pozrieť aj na Zámčisko. Nebudem to tajiť, naozaj nemám rada kopce. Môžem objektívne povedať, že toto nebol veľký kopec a aj napriek tomu som ťahala jazyk po zemi už po prvých pár desiatkach metrov. Výhľad bol pekný, ale myslím, že viac by sa mi páčil v inom ročnom období. Napríklad na jeseň to tam môže byť naozaj krásne. Navyše hore dosť fúkalo, preto sme sa po chvíľke vybrali naspäť k autu.

Cesta na Zámčisko Modra | sweetlifeofmimi.sk Prechádzka na Zámčisko Modra | sweetlifeofmimi.sk

Reštaurácia Bowling Modra - Harmónia

Interiér Reštaurácie Bowling Modra | sweetlifeofmimi.sk

Po takej náročnej výprave nám vyhladlo, preto sme sa zastavili v reštaurácii Bowling v Modre, v časti Harmónia.

Vegánsky burger Modra Harmónia | sweetlifeofmimi.sk

Objednali sme si vegetariánsky burger a pečené bravčové koleno. Na jedlo sme čakali cca 40 minút, príprava kolena trvala dlhšie. Ja som však namiesto vegetariánskeho burgra dostala vegánsky. Jedlo som si nevymenila, pretože som nechcela, aby sa vyhadzovalo a vegánske jedlo mi neprekáža.

Znovu by som si však tento burger nedala. Žemľa bola veľmi drobivá, BBQ omáčka na môj vkus príliš sladká. Burgrová placka bol Beyond burger, jeho chuť ovplyvniť nemohli. Omáčku k hranolkám som si vybrala Samurai, tá bola síce nevýrazná, ale asi najlepšia z celého jedla. Hranolky bol klasický polotovar. Na druhej strane, koleno bolo mäkké, ako prílohy k nemu sme dostali kapustový šalát, uhorky, BBQ omáčku, strúhaný čerstvý chren a chlieb. Obsluha bola milá a priestory podniku útulné. V čase keď sme prišli (sobota cca 16:45) bol podnik plný, takmer sme nenašli miesto. Myslím, že aj to mohol byť dôvod výmeny objednávky. Pomýliť sa predsa môže každý. Celkovo hodnotím na 6,5/10.

Pečené bravčové koleno reštaurácia Bowling Modra Harmónia | sweetlifeofmimi.sk

A čo vy? Začala už vo Vašom okolí sezóna medvedieho cesnaku? Prípadne máte tip na nejaký podnik, ktorý by som mohla navštíviť? Dajte mi vedieť.