Fašiangy v bratislavskej Starej tržnici

Fašiangy v Starej Tržnici | sweetlifeofmimi.sk

Fašiangy sa v Bratislave oslavovali na viacerých miestach, ja som navštívila Bratislavské fašiangy v Starej tržnici.

Počet slov: 379 Dĺžka čítania: 2 min

Fašiangy, Turíce, Veľká noc príde, kto nemá koláča zima mu bude!

Stará tržnica v Bratislave | sweetlifeofmimi.sk

Áno, viem, originál znie trochu inak, ale kto by už v dnešnej dobe potreboval kožuch? Včera sme sa vybrali do bratislavskej Starej Tržnice na Fašiangové slávnosti. Počasie bolo na február až nevídane príjemné, asi aj preto sa na mieste ukázalo veľa ľudí. Fašiangové slávnosti boli spojené aj so sprievodnými podujatiami, napríklad s Knižnou burzou či Swapom zimného oblečenia, ako aj s moderovaným programom pred tržnicou.

Knižná burza

Šéfkuchár bez čapice kniha Jamie Oliver | sweetlifeofmimi.sk

Pre mňa bola lákadlom práve knižná burza. Dúfala som, že nájdem nejaké zaujímavé staré kuchárske knihy, keďže malo ísť o najväčšiu knižnú burzu na Slovensku. Odišla som však s dlhým nosom. Jediná kniha, ktorá ma zaujala bola kuchárska kniha od Jamieho Olivera – Šéfkuchár bez čapice. Pri nej som si nostalgicky zaspomínala na to, keď som sa ako malá každú sobotu tešila, kedy si ľahnem pred telku a pozriem si ďalšiu časť s Jamiem. Už vtedy ma fascinovalo, ako sa niekto dokáže tak nadchnúť pri príprave jedla.

A čo jedlo?

Čakala som aj viac jedla... Jediné, čo nás zaujalo natoľko, aby sme to ochutnali bola baklava od Fresheees - Snacks & Spices. Tento stánok ponúkal nielen rôzne druhy baklavy, ale napríklad aj korenie a sušené či čerstvé ovocie. Čo sa týka ceny, baklava stála od 3€ do 5€ za 100g.

Tropické ovocie, farmárske trhy | sweetlifeofmimi.sk Remeselná baklava | sweetlifeofmimi.sk

Dali sme si dva druhy remeselnej pistáciovej baklavy. V tej menšej a viac zelenej boli pistácie medzi každou vrstvou cesta. Bola jemnejšia, menej sladká a vláčnejšia.

Pistáciová baklava deluxe| sweetlifeofmimi.sk

Druhý kúsok baklavy mal pistácie iba pod cestom, bol na mňa dosť suchý, jednotlivé vrstvy cesta ma až dráždili v hrdle. Chuť pistácii bola nevýrazná a táto baklava bola na môj vkus príliš sladká.

Pred tržnicou boli aj stánky so šiškami či pečenou klobásou, avšak ako sme si všimli, ľudia uprednostnili lángoše z Langos Baru, kde stál naozaj dlhý rad ľudí.

Toľko k mojej historicky prvej návšteve fašiangových slávností. Ak máte vo svojom okolí tip na nejakú gastro prevádzku alebo zaujímavú udalosť, napíšte mi.

Teším sa na Vás nabudúce 🧡